Thumbnail
  • 01.10.2021

Sevgili meslektaşlarım,

 

Eylül ayı içerisinde, Atatürk Havalimanı’nda ayaklarımızı yerden kesen ve dünyanın en büyük havacılık etkinliğine dönüşen ‘Teknofest Festivali’ gerçekleşti.

Çocuklarımızın ufuklarını açan, eşsiz güzellikte bir görsel şölen yaşadık.

Savunma sanayi alanında, ülkemizin nitelikli insan kaynağı ile üretilen ve ‘Teknofest’te sergilenen yerli ve milli teçhizat ve araçlar bir kez daha hepimizin göğsünü kabarttı….

Teknofest’i yerli ve milli kaynaklarımızla üretilen insanlı ve insansız hava araçlarımızla, havacılık alanında teknoloji üreten ve dünyadaki ülkelere yönelik bir meydan okuma olarak da değerlendirebiliriz.

Devlet kurumlarımızın, rekabetin içinde; her zaman daha iyisini üretmek ve gelişmek için çabalayan gençlerimize destek olduğunu görmekten her Türk vatandaşı gibi mutlu olduğumu ifade etmek isterim.

Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye…

Değerli meslektaşlarım,

Geçtiğimiz ay içerisinde havacılık bakım eğitim alanındaki standartların geliştirilmesi için sektör paydaşları ve SHGM yöneticileri ile verimli görüşmeler gerçekleştirdik. 

Ülkemizde de havacılık bakım eğitim alanında mevcut sorunların çözümü ve iyileştirme alanlarının belirlenmesi için ortak çalışma yapılması konusunda mutabık kaldık. Kısa zaman içerisinde düzenlenecek etkinlik ile ilgili bilgilendirmeleri yapacağız. Bizi takip etmeye devam edin…

Sonuçlarının ülkemize ve sektörümüze hayırlı olmasını dileriz… 

Değerli dostlar,

Bu yıl, Cumhuriyetimizin 98’inci yılını kutlayacağız ve şanlı bayrağımızı daha da yukarılara çekeceğiz. Cumhuriyetimizin kuruluşundan beri vatanımızın birliği ve bölünmez bütünlüğü için canını ortaya koyan ve bize bu toprakları vatan olarak miras bırakan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Mekânları cennet olsun...

Cumhuriyetin kazandırdığı değerleri bilen ve havacılık alanında özveri ile çalışan emekçilerin hak kayıplarının şirketlerimiz tarafından kısa zaman içerisinde giderileceğine inanıyoruz.

Tüm meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar

ve emniyetli çalışmalar dileriz.

 

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği