Thumbnail
  • 06.01.2020

Yarım asırlık yolculuğumuzda yeni bir adım attık… SAW Ofisimiz ile 51 yıllık beraberliğimize bir şube daha ekledik. Meslektaşlarımıza ve havacılığa gönül veren herkese kapıları ardına kadar açan şubemiz ile birliğimiz daim olsun…

 

Geçtiğimiz yıl derneğimizin  kuruluşumuzun 50’inci yılını, Tayyar Güler (Tayyar Baba), Cevat Dudaksız (Cevat Baba), Kadir Ural, Erhan İnanç gibi mesleğimizin öncüleri ağabeylerimizin duygu dolu sözleri ve sevinç gözyaşları içinde büyük bir gurur ile tüm havacılık dostlarıyla birlikte kutladık.

Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul’umuzun yeni havalimanı ile gururlandık. Ama aynı zamanda Türk havacılık tarihinin başladığı yer alan Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı’ndan ayrılmanının da hüznünü yaşadık.  

Bugün Türkiye’nin uçak teknisyenleri olarak yeni bir gurur tablosu içindeyiz. 51 yıl sonra büyüklerimizin bize bıraktığı emaneti bir adım daha ileriye taşıyoruz ve dernek olarak gelişimimizin bir göstergesi olan ilk şubemizi Sabiha Gökçen Havalimanı’na açmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu şube sadece maddi bir gücün göstergesi değil, bu uçak bakım teknisyenlerinin bize olan güvenin de en önemli göstergesi. 

Bu atılımla birlikte derneğimiz, uçak bakım alanında mesleki hafızanın oluşmasına katkı sunmak adına, ülkemizin havacılık alanındaki gelişim sürecini, geleneğimizden kopmadan geleceğe taşımaya, mesleğin duayen öncülerinden alıp genç kardeşlerimize vermeye devam edeceğiz.

UTED Başkanı Necdet Aksaç

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği