Thumbnail
  • 25.10.2016

 Bölgenin en büyük sivil havacılık fuarı İstanbul Airshow’a bir stantla katılan Uçak Teknisyenleri Derneği’nin standı sürekli ziyaret edildi. Fuarın en hareketli stantlarından biri olan standımızı çok sayıda yetkili de ziyaret etti. 

11. Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu (İstanbul Airshow) başladı.

Fuarın açılış törenine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY Genel Müdürü Temel Kotil, SHGM Genel Müdürü Bilal Ekşi, DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak ve çeşitli havacılık şirket ve kurumlarının üst düzey yöneticileri katıldı. 

Törenin açılışında konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, havacılık sektörünün önemine dikkat çekerek, “Havacılık sanayinde yaptığınız 100 birimlik bir yatırım, 300 birimlik bir katma değer üretilmesini sağlayarak diğer sanayi dallarına da katkı sağlıyor. Sanayi üretiminde de bir prestij ve güven ifade ediyor' diye konuştu.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ise fuarın zor bir dönemde gerçekleştirilmesine rağmen “harika bir organizasyona” imza atıldığını belirterek, “Ülkemiz ve dünya havacılığı için gerçekleştirilen bu organizasyonda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Biz THY olarak dünyanın dört bir yanında bayrağımızı gururla dalgalandırmaya devam edeceğiz. Havacılık sektörü için herkes elini taşın altına koyarsa biz bu büyümeyi bir derece daha fazla artırabiliriz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği