Thumbnail
  • 03.07.2015

UTED olarak, uçak teknisyenlerinin sorunlarının çözümü için en doğru yolun iletişim olduğu inancıyla şimdiye kadar çeşitli temaslar gerçekleştirdik. Çeşitli makamlarla yaptığımız görüşmeler ve sorunlarımızın çözümü için çabalarımız sürecek. Bu doğrultuda THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerle ilgili değerli üyelerimizi
bilgilendirmek istedik.

Sayın İlker Aycı ile THY Hat Bakım Başkanlığının 1 Temmuz 2015 tarihinde yapılan iftarında tanıştık. Yaklaşık bir saat süren bu görüşmemizde, THY Teknik A.Ş.’de çalışan teknisyenlerin sorunları ile ilgili düşüncelerimizi paylaşma imkânı bulduk.

UTED yönetimi olarak, 3 Temmuz 2015 tarihinde, THY Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlker Aycı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Ziyaret esnasında da sorunlarımızı tekrar dile getirdik. Doğrusu, UTED yönetimi olarak gerçekleştirdiğimiz ziyaretin bu derece samimi ortamda geçmesini beklemiyordum.

Sayın Aycı’ya görüşmemiz sırasında gece vardiyasındaki arkadaşlarımızı ziyaret etmeyi ve onlarla birlikte sahur yapmayı teklif ettik. Sayın İlker Aycı bu teklifimizden çok memnun oldu ve kabul etti.

UTED yönetimi olarak İlker Bey’in ilk ziyaretinin planlamasını yaptık. Özellikle, teknisyenlerin kendilerini değersiz hissettikleri fiziki ortamları kendisinin de görmesini sağladık. Arkadaşlarımız, sorunlarımızı ilk ağızdan ve aracı olmadan çözüm üretecek üst düzey yöneticiye iletme imkânı buldular. Ziyaret sonrasında, fiziki ortamların iyileşmesi için çalışmalar yapıldığına hep birlikte tanık olduk. THY Teknik A.Ş. yöneticilerinin de ziyaret sonrası çalışanlarla daha yakın olmaya çalıştığını gördük. İş kıyafetlerimizin daha ergonomik olması içinde yapılacak çalışmalara katkıda bulunacağız.

İlker Bey’in ilk ziyareti ile ilgili, THY Teknik A.Ş. çalışanları tarafından olumlu geri dönüşler aldık. İkinci ziyareti, takip eden hafta, Ramazan ayı içerisinde, SAW tesislerine planlamıştık. Ancak, İlker Bey’in programının uygun olmaması ve Ramazan ayı nedeniyle ikinci ziyareti ilk planladığımız tarihlerde gerçekleştiremedik.

SAW tesislerindeki arkadaşlarımızı da Yönetim Kurulu Başkanımız İlker Bey ile buluşturmak için Özel Kalem Müdürü Sayın Kemal Öztürk ile sürekli iletişimde olduk.

14 Ağustos 2015 Perşembe günü sabahın ilk ışıkları ile SAW tesislerinde çalışan arkadaşlarımızı da İlker Bey ile buluşturduk. İki buçuk saatten fazla süren bir toplantı oldu. Buradaki arkadaşlarımız da sorunlarını dile getirdi. Bu görüşmede öne çıkan konular ise, ek protokolden kaynaklı sıkıntılar ve nitelikli personel yetersizliği oldu.

İlker Bey, “ülkemiz havacılığının büyük hedeflerini başarabilmesinin önündeki en önemli engelin nitelikli iş gücü eksikliğinin olduğunu” ve bu sorunun çözümü için yapacağımız çalışmalarda bizlere her türlü desteği vereceklerini, bunun bir memleket meselesi olduğunu dile getirmiştir. Çalışanların hedeflere ulaşılması için mesleki olarak kendilerini geliştirmesini istemiş ve Türk Hava Yolları’nın yeni hedeflerine, yeni başarılarına, aidiyet duygusu gelişmiş çalışanlarla birlikte ulaşacaklarını belirtmiştir.

Yaptığımız görüşmelerde, samimi, çalışanlarına değer veren, çalışan sorunlarını dinleyen ve çözüm için irade gösteren üst düzey yönetici profiline tanık olduğumuzu ifade etmek isterim. UTED Yönetimi olarak, hem THY Teknik A.Ş.’de hem de diğer şirketlerimizde yöneticilerle üyelerimizi buluşturmaya devam edeceğiz.

1968 © Uçak Teknisyenleri Derneği